Udany debiut Plantwear na rynku NewConnect

8 stycznia 2020 roku odbył się debiut spółki Plantwear, w której Carpathia Capital jest istotnym akcjonariuszem. Pierwszy dzień notowań zakończył się sukcesem, kurs akcji o kilkadziesiąt procent przewyższał cenę emisyjną.

Plantwear jest pierwszą spółką, która zadebiutowała w tym roku na warszawskim parkiecie oraz pierwszą spółką, która zadebiutowała po rozpoczęciu programu Partner Crowdfundingowy GPW. Cena akcji spółki na otwarciu wzrosła o 51,5% w stosunku do kursu odniesienia.

Zgodnie z zakładaną strategią inwestycyjną fundusz Carpathia Capital SA dąży do zróżnicowania swojego portfela inwestycyjnego przez inwestycje w wiele sektorów. Spółka Plantwear działając w stale rosnącej branży ecommerce jest obecnie liderem w produkcji drewnianej biżuterii i zegarków, sytuując się w segmencie dóbr luksusowych.

Za wprowadzenie akcji do obrotu na rynku NewConnect odpowiada autoryzowany doradca INC S.A. Debiut Plantwear na warszawskiej giełdzie to pierwsze upublicznienie projektu, który prowadził kampanię na platformie CrowdConnect.pl. To również pierwsza spółka, która pozyskała kapitał w kampanii crowdinvestingowej i debiutuje na NewConnect po rozpoczęciu programu Partner Crowdfundingowy GPW. W pierwszej połowie 2019 roku Plantwear pozyskał  2,4 mln zł na platformie crowdinvestingowej CrowdConnect.pl należącej do Domu Maklerskiego INC SA oraz w ofercie prywatnej, w której wzięła udział Carpathia Capital obejmując 11.7% kapitału zakładowego spółki. Plantwear SA przeszedł zatem modelową ścieżkę od pozyskania finansowania poprzez crowdinvesting do wejścia na rynek publiczny.

Spółka konsekwentnie wypracowuje coraz lepsze wyniki sprzedażowe. Zgodnie z szacunkami podanymi przez Plantwear, przychody w całym 2019 r. wyniosły 9,1 mln zł i były o 92 proc. wyższe niż rok wcześniej. W samym IV kwartale 2019 r. sprzedaży wyniosła 3,0 mln zł. Biżuteria z drewna stanowiła w ubiegłym roku około 50 proc. sprzedaży spółki, co oznacza ponad 5‑krotny wzrost r/r. Przygody ze sprzedaży drewnianych zegarków wyniosły 3,7 mln zł i były wyższe r/r o niecałe 10 proc.

Tagi: , , ,