Nowe inwestycje funduszu Carpathia Capital

Fundusz Carpathia Capital zgodnie ze swym celem inwestycyjnym dąży do osiągnięcia długoterminowego wzrostu kapitału. Spółka zamierza osiągnąć ten cel poprzez inwestycje w zdywersyfikowany portfel instrumentów emitowanych przez MŚP działające w regionie Europy Środkowo–Wschodniej. 

Na przełomie 2019 i 2020 roku spółka dokonała szereg inwestycji w perspektywiczne podmioty głównie z branży gamingowej oraz IT.

W grudniu 2019 roku Carpathia Capital w roli subemitenta objęła udziały spółki gamingowej President Studnio Sp.z o.o. za kwotę 450 tys złotych w celu dalszej odsprzedaży do inwestorów. Uzyskany zysk na transakcji wyniósł 20%. Kolejną inwestycją funduszu jest spółka Drago Entertainment. W grudniu 2019 r. Carpathia Capital wzięła udział w ofercie publicznej w ramach akcji crowdfundingowej, nabywając udziały w spółce za kwotę 200 000 złotych. Spółka w roku 2020 zostanie wprowadzona do obrotu na rynku NewConnect. 

W styczniu br. fundusz Carpathia Capital nabył 50 000 tys akcji spółki technologicznej BitEvil SA (wkrótce Code Addict SA), w ramach szeroko zakrojonej współpracy pomiędzy BitEvil a grupą INC.

Również w styczniu spółka spółka zamknęła inwestycję na rynku rumuńskim w Medlife – spółce notowanej na głównym parkiecie Giełdy Papierów Wartościowych w Bukareszcie. Zysk na transakcji wyniósł 52%.

Tagi: , , , , ,