INC oraz Movie Games powołały spółkę gamingową na rynek rumuński

Zgodnie z podpisanym w marcu listem intencyjnym INC SA wspólnie z Movie Games SA 3 czerwca 2020 powołały spółkę, która wesprze studia gamingowe w Rumunii. Zintensyfikowanie działań Grupy INC na rynku rumuńskim jest jednym z założeń strategii rozwoju, która zakłada ekspansję zagraniczną grupy. Utworzenie nowej spółki odbyło się w dniu przejścia Bittnet Group, pierwszej inwestycji Carpathii Capital w Rumunii, z alternatywnego rynku AeRO na główny parkiet Giełdy Papierów Wartościowych w Bukareszcie, jako pierwszej spółki w historii rumuńskiego rynku kapitałowego.

Nowo utworzona spółka jest efektem podpisanego pod koniec marca listu intencyjnego pomiędzy Grupą INC a Movie Games. Głównym zadaniem nowo utworzonej spółki będzie stworzenie platformy do wsparcia i konsolidacji rumuńskiego rynku gamingu. INC i Movie Games objęli po 50 proc. akcji w nowej firmie. Nowy podmiot będzie wspierał finansowo i merytorycznie lokalne i niezależne studia gier, w celu promocji lokalnego rynku i zidentyfikowaniu jego liderów, których produkcje mają potencjał osiągnąć międzynarodowy sukces komercyjny.

– Cieszę się ze wspólnego projektu, który realizujemy wspólnie z Movie Games. Mogę śmiało powiedzieć, że rumuński rynek znamy dość dobrze, gdyż jesteśmy obecni na nim już od dłuższego czasu. Na lokalnej giełdzie przeprowadziliśmy z sukcesem dwa debiuty spółek. Dodatkowo fundusz z naszej Grupy – Carpathia Capital zainwestował dotychczas w trzy podmioty w Rumunii. Inwestycja w Bittnet dała najbardziej spektakularne wyniki. Spółka od momentu debiutu na rynku AeRO w 2015 r. 20-krotnie zwiększyła kapitalizację i znacznie poprawiła wyniki finansowe. Dzięki temu zyskaliśmy również rozpoznawalność i bardzo dobrą reputację na rynku rumuńskim. – komentuje Paweł Śliwiński, prezes INC.

Studia, które będą współpracować z nowo powstałą spółką będą mogły liczyć na wsparcie merytoryczne Movie Games przy budżetowaniu i realizacji projektów, a także wsparcie wydawnicze i marketingowe. Z kolei Grupa INC zapewni profesjonalną obsługę procesu pozyskania finansowania i debiutu na rumuńskiej giełdzie.

– Dziś postawiliśmy kolejny krok na drodze do ekspansji na rumuńskim rynku gamingu, który w naszej ocenie ma znaczący potencjał. Chcielibyśmy, na wzór polskiego rynku, wypromować rumuński gaming i wywołać zainteresowanie lokalnych inwestorów. Wierzę, że dzięki współpracy z Grupą INC, która zna lokalny rynek kapitałowy i naszemu know-how, jesteśmy w stanie podjąć się takiego wyzwania. – komentuje Mateusz Wcześniak, prezes Movie Games.

Dodatkowo 3 czerwca akcje Bittnet (spółki portfelowej Grupy INC) udanie zadebiutowały na głównym rynku giełdy w Bukareszcie BVB. W pierwszych minutach handlu walory spółki rosły o ponad 5 proc. Spółka zapisała się w historii rumuńskiego rynku kapitałowego, gdyż jako pierwsza przeszła z alternatywnego rynku AeRO na rynek główny. Bittnet Systems debiutował na rynku AeRO w 2015 roku przy wsparciu INC Sa jako Autoryzowanego Doradcy. Dodatkowo cała emisja akcji w IPO spółki została objęta przez Carpathię Capital w dniu debiutu, przynosząc funduszowi bardzo dużą stopę zwrotu.

Tagi: , , , , , ,