Gala Made in Romania: BVB wyłoniła 15 najbardziej perspektywicznych spółek

3 kwietnia br. Giełda Papierów Wartościowych w Bukareszcie wyłoniła 15 spółek, które zakwalifikowały się do finału pierwszej edycji projektu Made in Romania. Ideą przedsięwzięcia jest selekcja oraz promocja najbardziej dynamicznych i perspektywicznych rumuńskich spółek, które wezmą udział w specjalnym programie mentoringowym organizowanym przez BVB oraz partnerów. Spółki zakwalifikowane do tego programu nie są spółkami publicznymi.

Wyłanianie finałowej 15-stki odbyło się w 3 etapach. Spośród 166 spółek nominowanych spółek, Komitet Nominacyjny, składający się z 12 ekspertów wyłonił 50 najlepszych podmiotów, które zakwalifikowały się do kolejnego etapu. Jednym z ekspertów zasiadających w Komitecie Nominacyjnym był Prezes Zarządu Carpathia Capital SA, Piotr Białowąs.

13 najdynamiczniej rozwijających się spółek wybranych przez Jury oraz 2 spółki w drodze głosowania on-line zakwalifikowały się do projektu Made in Romania. Podczas trwającego od kwietnia do listopada 2017 projektu, pracownicy spółek będą uczestniczyć w warsztatach oraz szkoleniach tematycznych z dziedzin m.in. marketingu, finansów, ładu korporacyjnego, oraz innowacji. W efekcie, dzięki poznaniu najlepszych praktyk i rozwiązań dla biznesu, spółki otrzymają dodatkowy bodziec do rozwoju.

Podczas gali finałowej, dwie spółki publiczne– Bittnet Systems (spółka portfelowa Carapthia Capital) oraz Ropharma, otrzymały specjalne wyróżnienie BVB oraz zostały zaproszone do projektu Made in Romania w charakterze ekspertów. Pełna lista 15 spółek zakwalifikowanych do programu Made in Romania:

http://bvb.ro/AboutUs/MediaCenter/PressItem/Bucharest-Stock-Exchange-unravels-the-list-of-15-companies-that-will-define-the-future-of-Romanian-economy/4501

Tagi: , , ,