Debiut GENXONE na rynku NewConnect

25 sierpnia na rynku NewConnect zadebiutowała genXone SA – spółka portfelowa Carpathii Capital, działająca w branży biotechnologicznej. Do obrotu trafiło 3,295 mln akcji czterech serii o wartości nominalnej 1 zł za sztukę.

Wchodzimy na rynek kapitałowy, gdyż jest to naturalny krok rozwoju dla naszego biznesu. Mamy już solidnie zbudowaną strukturę firmy i aktywności, które systematycznie budują nasze przychody. Mamy też atuty, które docenią inwestorzy. Jesteśmy jedną z nielicznych firm na świecie, która posiada akredytację Oxford Nanopore Technologies (ONT) – twórcy technologii sekwencjonowania nanoporowego oraz licencję umożliwiającą jej komercyjne wykorzystanie  – mówi  Michał Kaszuba, prezes zarządu GenXone.

Od marca zespół Laboratorium Diagnostyki Molekularnej realizuje testy identyfikujące koronawirusa SARS-CoV-2. Spółka wykonała już prawie 30 tys. takich badań.

Nasz zespół badawczy realizuje projekt, który może pomóc w walce z pandemią. W jego ramach poznajemy genom koronawirusa SARS-CoV-2 wykorzystując do tego sekwencjonowanie nanoporowe. Dzięki temu dowiadujemy się, jakie pochodzenie ewolucyjne i geograficzne mają koronawirusy wykrywane w naszym laboratorium molekularnym. Może być to podstawą do śledzenia pandemii i jej przeciwdziałaniu. Poznaliśmy już 17 genomów koronawirusa, a w kolejce czekają kolejne —  dodaje Kaszuba.